Kontrast: kontrast domyślny kontrast czarno-biały kontrast zółto-czarny           MAPA STRONY

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Start Aktualności Akcja Sprzątanie Świata

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata

18 września 2020 roku nasza szkoła przyłączyła się do 27 Akcji Sprzątania Świata - Polska 2020. Akcja ta trwa od 1994 r. Jest to lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest:

  • promowanie nie śmiecenia

  • edukacja odpadowa

  • inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko

Tegoroczne hasło Akcji brzmiało: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Uczniowie SP wraz z nauczycielami z zaangażowaniem sprzątali teren zielony Ośrodka Caritas w Przysieku, trasę do Portu Drzewnego, obszar okalający Stawy Przysieckie - Błotka oraz teren ODR. Sprzątanie odbywało się w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Uczniowie zabezpieczeni - zaopatrzeni w rękawiczki/w strojach ochronnych, z zachowaniem między sobą zalecanego dystansu, przemierzali wyznaczone tereny świadomie segregując napotkane śmieci w przeznaczone, konkretnie do danego rodzaju odpadów, worki. Akcja, trwająca ogółem 4 godziny, zaowocowała zebraniem przez uczniów poszczególnych klas, kilku pełnych worków śmieci i przekazaniem ich do MPO.

Dzięki uczestnictwu w akcji Sprzątania Świata dzieci i młodzież miała okazję, zresztą nie po raz pierwszy, przyczynić się do poprawy stanu czystości terenów w okolicach bliskich ich codziennego przebywania w trakcie nauki, zetknąć się ze świadomą segregacją śmieci oraz pozyskać wiedzę dotyczącą recyklingu plastiku. Przypomnijmy, że każda butelka z tworzywa sztucznego rozkłada się od 100 do 1000 lat. Plastik jest ważnym i potrzebnym surowcem, jednakże należy z nim rozważnie i umiejętnie postępować. Rezygnacja przez nas wszystkich z plastiku tam, gdzie jest to możliwe poczynając od jednorazowych foliówek po plastikowe butelki, słomki, kubki czy jednorazowe opakowania, redukcja i odpowiedzialna segregacja plastiku w gospodarstwach domowych czy prawidłowy recykling wspomoże ochronę środowiska naturalnego.

organizatorzy: Aleksandra Zach i Iwona Orłowska

do góry

Media społecznościowe

      

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki